V. K. JONYNO NAMAI-GALERIJA

      

VK JONYNO NAMAI-GALERIJA
Turistų g. 9, Druskininkai
Tel .: 8 313 55553
El. p .: jonynogalerija@ciurlionis.lt

DARBO LAIKAS:
antradieniais – šeštadieniais 11: 00–18: 00;
sekmadieniais 11:00 – 16:00;
paskutiniai lankytojai įleidžiami likus 30 min. iki uždarymo;
pirmadieniais ir valstybinėmis švenčių dienomis VK Jonyno namų galerija ir MK Čiurlionio memorialinis muziejaus muziejus, vasario 16 d., kovo 11 d. ir liepos 6 d.

VK JONYNO NAMŲ-GALERIJOS  IR  MK ČIURLIONIO MEMORIALINIO MUZIEJAUS BENDRAS LANKYMO BILIETAS:
suaugusiems –  5 €
moksleiviams, studentams, senjorui –  2,5 €
Bilietų leidimas į MK Čiurlionio memorialinį muziejų KASOJE.

50% nuolaida  teikiama:
 • dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams,
 • studentams ir asmenims, tarptautinėms studentų organizacijoms (ISIC);
 • nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams;
 • pensininkams (iki 80 m.);
 • nuo 1939–1990 m. okupacijų nukentėjusiems žmonėms – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems gyventojams, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams;
 • Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;
 • pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijos dalyviams – kariams – savanoriams ir laisvės kovų dalyviams.

Šeimos bilietas:
2 suaugusiems ir 2 mokyklinio amžiaus vaikams –  10 €
1 suaugusiam ir 2 mokyklinio amžiaus vaikams – 8 €

„Nemokamai VK“ Jonyno namų galerija lankyti gali:

 • ikimokyklinio amžiaus vaikai;
 • vaikų namų auklėtiniai;
 • soc. remtinų moksleivių grupės, pateikiančios raštišką mokyklos direktoriaus prašymą;
 • neįgalieji;
 • asmuo, lydintis neįgalų lankytoją;
 • Lietuvos Respublikos muziejininkai;
 • tarptautinės muziejaus tarybos (ICOM) nariai;
 • dailininkai, meno mokyklų moksleiviai, Dailės akademijos ir Vytauto Didžiojo universiteto menų fakultetas, konservatorių studentai, dėstytojai, lydintų studentų grupės, mokytojai, lydintis moksleivių grupės.
 • žurnalistai;
 • tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) nariai;
 • Lietuvos dailininkų istorikų draugijos (LDID) nariai;
 • muziejaus lankytojų parodų atidarymo metu;
 • turizmo firmų, gidų gildijos narių, kurie lydi grupes;
 • Tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos LT MKS nariai;
 • Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai;
 • Kultūros paveldo departamento prie KM valstybės tarnautojų ir jo teritorinių padalinių darbuotojai;
 • lankytojai, pateikę Muziejaus bičiulio kortelę;
 • dieninių bendrojo lavinimo mokyklų ir meno mokyklų mokinių mokslo ir žinių diena (rugsėjo 1 diena).
 • žmonėms, kuriems sukako 80 metų ir vyresni.VK Jonyno namų galerijos ir M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus lankytojų ir gidų paslaugų muziejaus, ne darbo metu, apmokamo dvigubai.
Ekskursijų  kainos: 
lietuvių kalba –  10 €
Ekskursiją galima užsakyti tel. 8 313 51131. Ekskursijos yra tik muziejaus ekskursijų vadovo arba turistinių firmų ir gidų gildijos gidu, turistų kvalifikacijos patvirtinimo pažymėtos.

Eukaciniai užsiėmimai:

suaugusiam –  5 €
ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams –  3 €
Dėl užsiėmimų laiko reikia išankstinės registracijos: tel .:  8 313 55553  arba  jonynogalerija@ciurlionis.lt

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS ,, LANGAS Į
SAULĘ (rekomenduojama 6–12 klasių moksleiviams ir suaugusiems)

Vitražo menas jau daug šimtmečių ženklina greta architektūros, įsiterpia į ją, formuoja makaronus į grožį, atlieka ne tik dekoratyvinę, bet ir vaizduojamąją funkciją. Ankstesniais laikais vitrazai buvo puošiami kultiniai paskirties pastatai, bet jau nuo XVIII a. pab. jie mato geriausius sutinkami viešosios paskirties makaronus. Tobulėjant technologijoms, vitražo etiudus galima naudoti kaip gana nesudėtingomis priemonėmis. Žymaus lietuvių dailininko, vitražo kūrėjo VK Jonyno namų galerija Jūsų laukia tapyba ir stiklo šaltiniai vitražo dažais. Šis edukacinis užsiėmimas kviečia improvizuoti VK Jonyno vitražų temomis. Jums viskas pasirodė maža formato kompozicija. Vitražo etiudas įkomponuotas žemyn, saulės šviesos palytėtas, naudojamas naudojant džiugią, šventinę emocinę kambario interjere.
Trukmė: 90 min.
Dalyvių skaičius: iki 10 asmenų.
Dėl užsiėmimų laiko tinkama išankstinė registracija
tel .: (8 313) 55 553 arba el.p .: jonynogalerija@ciurlionis.lt

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS ,, MONOTIPIJA “
(rekomenduojama 1-7 klasių moksleiviams)

VK Jonyno namai-galerija kviečia išbandyti grafikos techniką – monotipiją. Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsite su menininko VK Jonyno mėgstamomis grafikos technikomis. Sukursite vienetinius kūrinius monotipijos technika. Ši grafikos technika yra vienintelė galimybė, kai tik vienas unikalus ir originalus, o antrą kartą jis yra tikras. Šios techninės išraiškos priemonės – įvairaus dydžio sodrumo tonai ir linijos, o mygtukais – vaizdo dešinė ir kairė atspaude autobuso susikeitusios vietomis.
Trukmė: 60 min.
Dalyvių skaičius: iki 25 asmenų.
Dėl užsiėmimų laiko tinkama išankstinė registracija
tel .: (8 313) 55 553, arba el.p .: jonynogalerija@ciurlionis.lt

VK JONYNO NAMAI-GALERIJA

Druskininkų miesto centrinėje dalyje, jaukiame gamtos prieglobstyje 1989 metais pradėta Vytauto Kazimiero Jonyno namų galerija (architektas A. Kančas), lankytojų duris atvėrusi 1993 m. lapkričio 4 diena. Joje eksponuojama išskirtinė talentų grafika, tapytojo, skulptoriaus, vitražisto VK Jonyno (1907–1997) visų kūrybos laikotarpių darbai: piešiniai, medžio raižiniai, litografijos, knygų iliustracijos, pašto ženklai, tapyba, skulptūros ir gabenami dokumentiniai komponentai apie profesoriaus sukurtą interjerą, paminklinis naujas dailininkas. bažnyčios. Iki pat mirties dailininkas VK Jonynas, daugiau kaip keturis dešimtmečius trukusios priverstinės emigracijos, galerijos leidžiamos vasaros, bendraudavo su lankytojais, komentuodavo savo kūrybą. Visi galerijoje saugomi jo kūriniai – dailininko dovana Lietuvai.

          

Vytautas Kazimieras Jonynas gimė 1907 m. kovo 16 d. Alytaus apskrityje. Vidurinis geriausias patyijo Kudirkos Naumiesčio ir Kauno gimnazijos, 1923–1929 m. mokėsi Lietuvos meno mokykla Kaune. 1931 m. išvyko į Paryžių tęsti studijas. Baigęs dvi aukštąsias mokyklas (vienintelis įgyjantis medžio raižinių ir knygų meno specialybę, kitoje – medžio skulptūrų ir baldų konstravimo) ir surengęs asmeninę parodą, 1935 m. sugrįžimas į Kauną, dalyvaujančių jaunų dailininkų grupių „Ars“ veikloje, dėsto Kauno meno mokyklos, vėliau – Kauno paraiškų ir dekoratyvinės dailės instituto direktorius. 1944 m. dailininkas pasitraukia į Vokietiją. 1946 m. geram pažįstamam R. Šmitleinui padedantui, V. K. Jonynui įkuria Freiburgo meno mokyklą. 1951 m. VK Jonynas išvyko į Jungtines Valstijas. Dėstome Mainco meno institutą, Catan Rose meno institutą ir Fordhamo universitetą, įkvėpkite Vitražo studiją.

          

„VK Jonynas pažymėtų ženklų pėdsaką pasaulinėje meno arenoje“. Prancūzijos apie V. Jonyno aktyvųjį pavyzdį „Lokiui“, vokiečiams – unikalūs pašto ženklai, iliustracijos JW Goethe knygoms „Jaunojo verterio kančios“ ir „Mainco apgulimas“, generolui F. Koenigo portretui, Vatikanui ir naujam katalikėjui – Jonyno paviljonas pasaulinėje Niujorko parodoje ir Šv. Petro bazilikos lietuvių kankinių koplyčia Romoje, vitražais ir mozaikomis dekoruotos bažnyčios JAV. Du aukso medaliai „Paryžiaus pasaulinė parodoje“ (1937 m.), „Taupomųjų kasų premija“ (1940 m.) Už K. Donelaičio „Metų“ iliustracijas, Prancūzijos garbės legiono ordiną (1945 m.), LDK „Gedimino III laipsnio ordinas“ (1993 m.) – tai tik dalis garbintų papildomų pavyzdžių. Gebėjimas toli nuo tėvynės įsteigtas Dailės ir amatų mokyklų kultūros ir meno etikečių teatras, sutelkęs tautiečius menininkus – labai reikšmingas faktas. Dailininkas yra surengęs parodų Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Olandijoje, JAV, jo darbų gausu Europos ir JAV muziejų, privačių kolekcijų kolekciją.

     

Kultūrinė veikla. VK „Jonyno galerija“ pagrindinės ekspozicijos didžiojoje salėje (80 kv. M.) Rengiamos ir keičiamos dailininkų kūrinių parodos iš Nacionalinio MK Čiurlionio dailės muziejaus fondų, privačių kolekcijų, pristatomos šiuolaikinės tapytojų, grafikų, tekslininkų, skulptorių parodos. Druskininkų MK Čiurlionio meno mokyklos VK Jonyno dailės skyriaus diplomatinių baigiamųjų darbų parodos. Organizuojami tradiciniai renginiai – VK „Jonyno gimimo metinių minėjimai“, susitikimai su dailininkais, knygų pristatymai, paskaitos apie meną, etnokultūriniai vakarai. VK Jonyno galerija vaikams ir suaugusiems kviečiams į vitražą ir grafikams edukacinius užsiėmimus.


ADOMO VARNO PARODA „PONAS VARNAS NUPIEŠĖ PAVEIKSLĄ“
iš Lietuvos šveitimo istorijos muziejaus

Parodos atidarymas: 2020 m. vasario 20 d. 16:30 val.

2019 m. minint žymaus kultūros veikėjo, dailininko, profesoriaus Adomo Varno (1897-1997) 140 gimimo metines. Lietuvos švietimo istorijos muziejus visuomenei pristato keliaujančią parodą „Ponas Varnas nupiešė paveikslą“, pristatytą Kaune, Joniškyje, Kėdainiuose, Palangoje. Ši paroda arkeliauja į V. K. Jonyno namų-galeriją Druskininkuose minint 113 V. K. Jonyno gimimo metines.

Savo prigimtimi ir pozityviomis būdo savybėmis Adomas Varnas buvo unikali XX a. menininkų kartos asmenybė. Šiandien Adomą Varną matome ne tik kaip kūrėją ar įvairiapusišką visuomenininką, bet taip pat kaip pedagogą – jaunųjų menininkų, tarp jų ir V. K. Jonyno, mokytoją, bei jaunosios kartos ugdytoją, nenuilstantį sutuoktinės Marijos Kuraitytės-Varnienės (1886-1982) pagalbininką įtvirtinant ir puoselėjant M. Montessori metodo mokymą Lietuvoje, o po II Pasaulinio karo emigracijoje Vokietijoje ir Amerikoje.

Parodoje eksponuojamos visos A. Varno įvairiapusiškumą atspindinčios veiklos: menininkas dirbo tapybos, grafikos, scenografijos, leidybos srityse, fotografavo ir dokumentavo Lietuvos kryžius, koplytėles bei retesnius architektūrinius paminklus, dirbo pedagoginį darbą, rašė dailės temomis, vertė vadovėlius, aktyviai dalyvavo kuriant įvairias lietuvių menininkų organizacijas.

Adomo Varno per 100 gyvenimo metų nueitas kelias neįtikėtinai turiningas ir įdomus. Nors dailininko gyvenimas ištyrinėtas, aprašytas ne viename straipsnyje ir išsamiai suguldytas Zitos Žemaitytės monografijoje „Adomas Varnas. Gyvenimas ir kūryba“ (1998), tačiau dar yra mažiau tyrinėtų jo gyvenimo akcentų, kaip pedagoginė veikla. Šiandien dar daugeliui yra „atradimas“ tai, kad Adomas Varnas kartu su sutuoktine M. Varniene ir jų pagalbininke, bendražyge Domicele Petrutyte (1913–2010) buvo vienas iš M. Montessori metodo šalininkų, gynėjų, įtvirtintojų ir iš dalies tobulintojų. A. Varnas buvo pasišventęs mažųjų vaikelių ugdymui iki pat savo gyvenimo pabaigos. „Galiu drąsiai pasakyti, kad esu gan gerai susipažinęs su dailininko Adomo Varno Kūryba. Varnienės darželyje, vienam iš kambarių, buvo pakabinta daug jo paveikslų. Į tą kambarį buvo siunčiami visi, kurie prasižengė su tvarka. Čia jie turėjo praleisti šiek tiek laiko, kad apsvarstytų savo klaidas. Manau, kad mano atveju daugiau komentarų nereikia.“ – „Vaikų namelių“ auklėtinis Romualdas Kašuba, 2013 m.

Adomas Varnas šį pasaulį apleido būdamas 100 metų 1979 m. liepos 19 d., palaidotas Čikagoje, JAV. Marijos Varnienės valia, XX a. pabaigoje Montessori vaikų ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo priemonių palikimas iš JAV buvo sugrąžintas į Lietuvą. Dalis Varno piešinių, vaikų piešinių ir rašinių, fotografijų, Marijos ir Adomo Varnų, Domicelės Petrutytės sukurtų montessorinių mokymo priemonių buvo patikėta saugoti Lietuvos švietimo istorijos muziejui. Dalį jų galima išvysti parodoje „Ponas Varnas nupiešė paveikslą“.

Paroda veiks iki 2020 03 08


11-OJI TARPTAUTINĖ TEKSTILĖS MINIATIŪRŲ BIENALĖ „MATMUO“

Parodos atidarymas: 2019 m. gruodžio 13 d. 16:30 val.

„Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rumunijos, Turkijos, Ukrainos, Japonijos, Malaizijos ir kt.) Tarptautinės tekstilės miniatiūrų bienalė„ Matmuo “ Apskaičiuodami mažesnį dydį, sukurkite mažesnį dydį ir sukurkite individualius pasaulinius reikalavimus atitinkančius matmenis.

Nuo 1992 m. Vilniuje rengiamos tarptautinės tekstilės miniatiūrų bienalės šiuo metu yra vienintelės tokio pobūdžio mažosios tekstilės parodos Baltijos šalių regione, sukuriamos visame pasaulyje lietuviškos tekstilės reprezentacinės tarptautinės masės, leidžiančios susipažinti su naujausiomis pasaulio tekstilės tendencijomis. „Bienales“ Lietuvos dailininkų sąjunga, parodos kuratorė – Žydrė Ridulytė.

Parodų dalyvių darbai per meną, kai dydžiai ir matai lydi mus visur – nuo fizinių žinių, tada, kai skaitmeninės vertybės tampa didesnės, o visi matuojantys vizas medžiaginiu pasauliu, iki perkeltų žinių, atspindintys žmonių autoritetą, savivertės, bendražmogiškų vertybių ar tapatybės matai. Kasdien susiduriame su drabužiais, kai mes susiduriame su drabužiais, tauriųjų metalų prabomis, darbo užmokesčio dydžiu ir informacinių technologijų matais (kilobaitai, megabaitai, gigabaitai). Tekstilės menininkus jaudina netobulo individualus savijauta skaičius ir matų valdomame pasaulyje, jo noras atitikti nustatytiems stereotipams. Lygaus laikotarpio ir trimatės populiariosios bėgančiosios įkvėpiančiosios siužetai ir simboliai, kūrimo formavimo modulio detalės, daugumos ir dydžių reikšmės, apibūdinamos šių dienų aplinkoje. Idėjas ir mintis menininkų perteikia kūrimo plastinę kalbą, atskleidžiami medžiagų vartojimo specifika, pasitelkdami įprastus atlikimo technikos būdus (audimas, vėlimas, siuvinėjimas, mišri technika) ir inovatyvių raiškos priemonių galimybes. Nors suprantame, kad standartinis mąstymas ir objektas yra vienintelis, o labai sunkus – tik tobulais, stengiamasi, kad įprastos normos ir standartai. Galbūt jūs garantuojate asmeninį saugumą, natūralų įsiliejimą į visuomenę, bet ar gerai jaučiatės pašalinę asmenį? kad standartinis mąstymas ir objektų unifikavimas būtų sukurtas atsižvelgiant į kūrybiškumą ir originalumą, o labai dažnai sutinkamas tobulais, stengiamasi, kad įprastos normos ir standartai. Galbūt jūs garantuojate asmeninį saugumą, natūralų įsiliejimą į visuomenę, bet ar gerai jaučiatės pašalinę asmenį? kad standartinis mąstymas ir objektų unifikavimas būtų sukurtas atsižvelgiant į kūrybiškumą ir originalumą, o labai dažnai sutinkamas tobulais, stengiamasi, kad įprastos normos ir standartai. Galbūt jūs garantuojate asmeninį saugumą, natūralų įsiliejimą į visuomenę, bet ar gerai jaučiatės pašalinę asmenį?

Dydžio problematika aktuali ir tekstilės miniatiūrai, kurią apibūdina tarptautiniu mastu priimtas standartinis formatas (20 × 20 cm). Parodos darbai bando išsklaidyti vyraujančius stereotipus, kad mažas formatas riboja meninę raišką, parodyti miniatiūros teikiamas galimybes eksperimentuoti, atsiskleisti menininko saviraiškai.

Lijana Natalevičienė

PAGRINDINIS PRIZAS už meninį išskirtinumą: KYOKU KUMAI (Japonija) kūrinys „Furious anger“, 2019

PAGRINDINIS PRIZAS už tarpdiscipliniškumą ir autentišką temos interpretaciją: EGLĖ GANDA BOGDANIENĖ (Lietuva) kūrinys „Matmens kismas“, 2019

PAGRINDINIS PRIZAS už poetiškumą ir meninį išskirtinumą: ROLANDS KRUTOVS (Latvija) kūrinys „Assessment of Feelings (ciklas “Poetic Matter”), 2019

DIPLOMAI:

JO MCDONALD (Škotija) ciklas „CHAOS“, 2018 / už subtilų medžiagos panaudojimą.

LINA JONIKĖ (Lietuva) kūrinys „Votas I-III“, 2019 / už juvelyriškai precizišką minties raišką.

DANGUOLĖ BROGIENĖ (Lietuva) kūrinys „Mano močiutės audimo matas…“, I-II-III-IV dalys, 2019 / už konceptualią objekto interpretaciją.

DANUTĖ VALENTAITĖ (Lietuva) kūrinys „3 x natiurmortas“, 2018 / už šiuolaikišką gobeleno audimo interpretaciją.

ŽYDRŪNĖ KRIŪKAITĖ-JUCIUVIENĖ (Lietuva) kūrinys „Dendromatas“, 2019 / už įtaigų gamtos nykimo aktualizavimą.

MIROSLAV BROOŠ (Slovakija) kūrinys „Unsewing Time I-III“, 2019 / už taiklią minimalistinės formos raišką.

GRUPĖ „BALTOS KANDYS“ (Lietuva) / Austė Jurgelionytė-Varnė, Karolina Kunčinaitė, Miglė Lebednykaitė, Rasa Leonavičiūtė, Laura Pavilonytė-Ežerskienė, Julija Vosyliūtė / kūrinys „Skūra“, 2019 / už meninės bendradarbystės tęstinumą ir taiklią jo refleksiją kūrybinėse praktikose.

KRISTINE KLIGINA (Latvija) kūrinys „Tarpan“, 2018 / speciali Japonijos menininkų nominacija.

Vertinimo komisija: Kakuko Ishii, Feliksas Jakubauskas, dr. Lijana Šatavičiūtė-Natalevičienė, Karolina Tomkevičiūtė, Evelina Januškaitė-Krupavičė.

Parodą remia: Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veiks iki 2020 02 16


V. K. JONYNO KALĖDINĖ EGLUTĖ ,,KALĖDINIS PAŠTAS”

Eglučių parko įžiebimas: 2019 m. lapkričio 30 d. 17:00 val.

Kviečiame į Kalėdinių eglučių parko įžiebimo šventę Druskininkų gydyklų parke, prie muzikinio fontano. Kurortą puošiantis kalėdinių eglučių parkas, su V. K. Jonyno namų-galerijos eglute ,,Kalėdinis paštas”, džiugins druskininkiečius ir miesto svečius.

Lauko ekspozicija veiks iki 2020 02 03


LIETUVOS SPECIALIOSIOS KŪRYBOS DRAUGIJOS „GUBOJA” DRUSKININKŲ SKYRIAUS NARIŲ PARODA „MINČIŲ SPALVOS“

Parodos atidarymas: 2019 m. lapkričio 8 d. 15:00 val.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos (LSKD) „Guboja“ Druskininkų skyrius V. K. Jonyno namuose-galerijoje pristato unikalią savo narių, asmenų su specialiais poreikiais, sukurtus piešinius, tapybos darbus, koliažus, grafikos, keramikos ir kitus įvairia technika atliktus kūrinius.

LSKD „Guboja“, Druskininkų skyrius, daugiau kaip 18 metų vykdo įvairias veiklas asmenims su specialiais poreikiais. Užsiėmimų metu šios organizacijos nariai mokosi dailės pagrindų, įvairių taikomosios dailės ir dailiųjų amatų technikų: tapybos, piešimo, grafikos, keramikos, tekstilės meno ir t. t. Taikant meno terapijos elementus specialių poreikių nariai ugdo meninius gebėjimus, idėjų generavimą, kūrybiškumą, estetinį pojūtį, pasitikėjimą savimi,  smulkiąją motoriką, dėmesingumą, smalsumą ir sumanumą, panaudojant kūriniuose ne tik tradicines medžiagas.

LSKD „Guboja“ Druskininkų skyrius organizuoja kūrybines išvykas į Lietuvos muziejus, galerijas, kultūros centrus ir į kitas panašaus pobūdžio organizacijas, neįgalius asmenis suburdami bendrystėm, kurios skatina narius dalintis savo patirtimi, nuomone, jausmais, džiaugsmu ir sukurtais kūriniais.

Šios draugijos nariams labai svarbūs jų mokėjimų įvertinimai ir pripažinimai, kūrėjų demonstravimas ir viešinimas. Specialių poreikių asmenų nori būti išgirsti ir matomi. Draugijos narių organizuodami parodas panašių naujųjų tiltų į visuomenę. „Paroda„ Minčių spalvos “- didžiausia LSKD„ Guboja “bendruomenės šventė, į kurią kviečiami visi.

LSKD „Gubojos“ Druskininkų skyriaus tarybos pirmininkė – Jūratė Kazakevičiūtė.

Vykdomos socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenės projektas „Asmenų su negalia integracija į visuomenės pagalbos meną“. Projekto finansinė Druskininkų savivaldybė.

Paroda veiks iki 2019 12 08