TARPTAUTINĖ EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus vėl jungiasi prie kasmetinio Muziejų nakties projekto ir šiemet siūlo naujų edukacinių užsiėmimų, inovatyvių renginių, atliepiančių Europos kultūros paveldo aktualizavimo temą „Modernėjanti Lietuva“.

2018 m. gegužės 19 d.

18 val. Ekologiškos aksesuarų dirbtuvėlės.
Ateikite ir  sužinosite, kaip antram gyvenimui prikelti paprastas popierines atraižėles.  Iš popieriaus susikursite įvairių formų karoliukus ir pasigaminsite spalvingas, vienetines apyrankes, vėrinius ar net žiedelius M. K. Čiurlionio tapybos ir grafikos motyvais. (Trukmė 1 val.)

19 val. Sensorinis eksperimentas M. K. Čiurlionio paveikslų tematika „Pojūčių paveikslai“.
Muziejaus lankytojai turės galimybę pažinti kai kuriuos M. K. Čiurlionio kūrinius nenaudodami regos. Pojūčių teatro aktoriai – gidai, naudodami garso, kvapo, lytėjimo, judesio pojūčius, atkurs atrinktų paveikslų įspūdį. Šio eksperimento dalyvis patirs meno kūrinį, pasiduodamas savo ir kūrinį interpretuojančių aktorių vaizduotei. Tie, kurie stebės veiksmą neužsirišę akių, regės įvairiomis formomis atgyjančius paveikslus – kaip aktorių ir dalyvių veidai pasineria į tapytojo pastelinę miglą, keliauja mistinėje laidotuvių procesijoje arba žaidžia kaip vaikai pasakoje tarp kalnų ir paukščių. (Trukmė 1 val.)

20 val. Grafikos dirbtuvėlės. Muziejaus ekspozicijoje susipažinsime su žymiausio Lietuvos dailininko tapybos ir grafikos kūriniais ir jo naudotomis grafikos technikų subtilybėmis. Dirbtuvėlių metu tušo, teptuko ir plunksnos pagalba susikursite savo pačių inicialus ir vinjetes, semdamiesi įkvėpimo iš M. K. Čiurlionio paveiksluose vaizduojamų simbolių. (Trukmė 1 val.)

22 val. Kas slypi už veidrodžio lygumo ežero paviršiaus? Kodėl tekantis upės vanduo hipnotizuoja? Ką mes matome žiūrėdami į rūką?
Audiovizualinė instaliacija “TERAPIJA” (autorius Andrius Grigalaitis) kviečia pažvelgti į  gamtą, kaip į tobulą kūrinį, kuris mus gali priversti žygiuoti pajūriu šimtą kilometrų,  lįsti į eketę ar „lipti sienom“…  Gali priešintis, užsidaryti kambaryje, nekelti kojos iš miesto, tačiau užtenka užuosti pavasario kvapą, ir… priešintis beprasmiška. Autopilotas jau perėmė kūno valdymą, o tu sėdi keleivio kėdėje… (Iki vidurnakčio!)

MUZIEJAUS LANKYMAS IR RENGINIAI NEMOKAMI

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai).
Išsami informacija teikiama tel.: (8 313) 51131, 52755 arba el. paštu: ciurlioniomemorialinis@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.